Wózek paszowy - gdzie znajduje zastosowanie to rozwiązanie? - centrumhotelowelech.pl

Wózek paszowy - gdzie znajduje zastosowanie to rozwiązanie?

Współczesna hodowla zwierząt wymaga zastosowania wielu specjalistycznych narzędzi, służących usprawnieniu prac w gospodarstwie rolnym. Jednym z nich jest niewątpliwie wózek paszowy, pozwalający na szybkie podawanie inwentarzowi niezbędnej karmy. Co warto wiedzieć o tym produkcie?


Czym jest wózek paszowy?


Wózek paszowy jest niewątpliwie najbardziej optymalną dla wielu gospodarstw rolnych opcja, pozwalającą na podawanie karmy zwierzętom hodowlanym. Prosta konstrukcja umożliwia długą i bezawaryjną pracę tego sprzętu, a solidne wykonanie sprawia, że jest on praktycznie odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie w wyniku intensywnych prac w gospodarstwie.


Najczęściej spotykaną konstrukcją jest wózek paszowy dwukołowy. Stabilność tego rozwiązania pozwala na łatwe podawanie mieszanki, znajdującej się w pojemniku, zarówno trzodzie chlewnej, jak i bydłu mlecznemu. Nie ma oczywiście przeciwskazań do tego, by wózki paszowe stosowane były w innych gałęziach gospodarki hodowlanej.


Wózek paszowy - zastosowanie poza hodowlą


Wózek paszowy jest urządzeniem, które charakteryzuje się niezwykle wysokimi właściwościami użytkowymi. Z tego względu warto zwrócić uwagę na możliwość jego zastosowania również w innych niż hodowla obszarach gospodarstwa. Przede wszystkim może być on z powodzeniem stosowany jako środek transportu podczas zwożenia plonów, zwłaszcza w gospodarstwach niskotowarowych.


Świetnie sprawdzi się również wózek paszowy jako urządzenie, służące do przewozu wielu odpadów, powstałych w toku produkcji rolnej - można na nim bez problemu transportować słomę lub łęty ziemniaczane.


Bardzo często można też spotkać wózki paszowe na prowadzonych systemem gospodarczym budowach. Ich stabilna i wytrzymała konstrukcja pozwala na prowadzeni transportu na terenie, w którym prowadzone są prace, bez użycia specjalistycznych rozwiązań. Wytrzymałość konstrukcji wózków paszowych powoduje przy tym, że nie stanowi problemu przewożenie na nich ciężkich ładunków, takich jak cegły, gruz czy piasek.

Słowa kluczowe:wózek paszowy,